Jak to działa?

jak to dzia?a?

Składamy wspólne zamówienie przez internet, przy pomocy arkusza kalkulacyjnego, udostępnionego na internetowym dysku. Raz w tygodniu zamawiamy warzywa, owoce, nabiał i inne dobra z gospodarstw ekologicznych i tradycyjnych. Ponadto regularnie zamawiamy ekologiczne mąki, kasze, oleje tłoczone na zimno, miody, soki i przetwory owocowe od lokalnych przetwórców, a poza żywnością np. ekologiczne środki czystości. Oferta kooperatywy obejmuje w tym momencie ponad 180 różnych produktów. Zgodnie z potrzebami całej grupy, jest poszerzana o kolejne pozycje.

Oczywiście nie ma obowiązku dołączania się do każdego zamówienia, nie ma też minimalnych ilości – każdy zamawia wtedy, kiedy chce i tyle, ile potrzebuje.

Żywność oraz inne produkty dostarczane i odbierane są w wyznaczony dzień, raz w tygodniu. Dyżurująca grupa osób wspólnie rozdziela zamówienie na indywidualne paczki.

Pobieramy wpisowe w wysokości 50 zł. Każda nowo dołączająca osoba może odzyskać je, jeśli w ciągu pierwszego miesiąca nie przekona się do naszej inicjatywy. Zbieramy ponadto fundusz gromadzki. Każdy z nas odprowadza do niego 10% wartości swojego zamówienia przy każdych kolejnych zakupach. O ewentualnych wydatkach decydujemy wspólnie. Mogą to być bieżące potrzeby Kooperatywy (opłaty lokalowe, niezbędne sprzęty etc.), wewnętrzna samopomoc i wzajemne wsparcie lub cele zewnętrzne – działalność charytatywna czy wspieranie podobnych inicjatyw. Jak dotąd fundusz jest przede wszystkim naszą oszczędnościową skarbonką i zabezpieczeniem na przyszłość.

Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania!